Aktuality Amatérská hokejová liga Zimní stadion

Konec sezóny AHL / finále (foto), stupně vítězů a shrnutí

publikováno:

Letošní sezóny AHL Vlašim 2014/2015 se stejně jako v minulém ročníku zúčastnilo celkem 10 mužstev (přibyli dva nováčci, dva týmy se naopak nepřihlásily). Po základní části, kde každý s každým odehrál dvě vzájemná utkání, se skrz PLAY-OFF do závěrečného boje o titul probojovaly papírově nejsilnější mužstva – vítěz loňského ročníku a základní části letošní sezóny SK Vlašim a druhý tým základní části SOKOL Domašín. Přestože na cestě do finále, zejména v semifinálových zápasech, měli oba favorité co dělat (obě semifinálové série rozhodly až samostatné nájezdy), nakonec se dočkali zaslouženého finále.

První uktání finálové série ovládli hokejisté Domašína v poměru 5:2 a obhájce titulu z loňského roku potřeboval v druhém zápase zvítězit. Po vyrovnaném a bezbrankovém úvodu odvetného utkání, který nabízel spíše více nehokejových a nesportovních momentů (dohady, vyloučení), se díky efektivnějšímu zakončení z vítězství skutečně radovalo mužstvo SK Vlašim v poměru 4:1 a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. Ty ovládli, zejména díky kreativitě nejlepšího střelce základní části Martinu Seidlovi, hokejisté z Domašína a stali se tak mistry AHL Vlašim pro sezónu 2014/2015.

Tzv. „malé finále“ o konečné 3.místo proti sobě postavilo týmy SERVUS a SORI Team. V prvním utkání poměrně suveréně zvítězil tým SERVUS a pro odvetu si tak vytvořil lepší výchozí pozici. Ačkoliv SORI Team dělal v odvetě vše proto, aby celou sérii dostal do samostatných nájezdů (nutno říci, že k tomu nebylo daleko…), po dramatické koncovce zvítězil opět SERVUS, sérii vyhrál poměrem 2:0 a stal se tedy bronzovým týmem letošního ročníku.

Tabulky, statistiky a výsledky jednotlivých uktání najdete v sekci AHL.

Přejeme všem hokejistům příjemně strávenou letní přestávku a těšíme se na další ročník!

 

Zde fotogalerie k finále: